Hřbitovní aktovky

Postavy

Martin Staněk Kamil Majkút

Hrobník

Osamělý pracovník se sklony k nadměrnému požívání alkoholických nápojů, který teprve až po smrti zjistí, že jeho život teprve začíná.

Martin Staněk / Kamil Majkút

Petra Marková

Aneta Černocká

Čerstvě umrlá a lehce impulzivní žena, která neváhá komandovat nejen svého muže, ale i ostatní mrtvoly kolem sebe. Jakmile není něco podle její vůle, tak se dějí věci.

Petra Marková

Jakub Pešta

František Černocký

Zemřít pro něj bylo vykoupením. Zbavil se tak vlivu své ženy a mohl si konečně taky trochu užívat svůj posmrtný život. Dlouho mu to ale nevydrželo a teď musí opět tancovat jak jeho žena píská.

Jakub Pešta

Alžběta Vítková Kateřina Viktorová

Hádková

Dívka lehčích mravů, která si užívá svého mládí i když už je dávno po smrti. Nejradši má, když jí muži v okolí věnují svou pozornost.

Alžběta Vítková / Kateřina Viktorová

Patrik Písecký

Právník Jiří Nový

Kdysi svrchovaný a vážený právník, pro kterého byla práce důležitější než rodina. Teprve po smrti si uvědomí, jak moc své nejbližší zanedbával. Jenže už je pozdě.

Patrik Písecký

Radek Hudec Ondřej Kašpar

Upír

Pan hrabě trvale obývá místní hřbitov ve své hrobce již několik století. Svou rakev opouští pouze když vylétá ven za čerstvou krví.

Radek Hudec / Ondřej Kašpar

Jiří Pešta Jaromír Staněk

Starý zloděj

Bez skrupulí okrádá živé i mrtvé. Na kontě má řadu prohřešků, ale jako perspektivní podnikatel v tom už umí plavat.

Jiří Pešta / Jaromír Staněk

Samuel Novák Matěj Šálek

Mladý zloděj

Mladý a nezkušený učeň, který zjišťuje, že uživit se zlodějnou nemusí být vždycky taková zábava, jak to na první pohled vypadá.

Samuel Novák / Matěj Šálek

Lucie Müllerová Markéta Jiříková

Dcera Černocká

Provdat se za eko-aktivistu nemusí být vždy ta nejlepší volba. To poznala i ona a tak zůstala doma na všechno prakticky sama.

Lucie Müllerová / Markéta Jiříková

Hana Včeličková Lucie Müllerová

Matka Božena Nová

Sama bez manžela se doma nudí a tak se s chutí vměšuje do života své dcery. Jak daleko to může až zajít? Přesvědčte se sami!

Hana Včeličková / Lucie Müllerová

Markéta Jiříková Kateřina Viktorová

Dcera Jana Nová

Věčně pracující a žijící ve spěchu. Nemá čas ani náladu na to, aby se zabývala výplody své znuděné matky. Občas tomu ale neunikne.

Markéta Jiříková / Kateřina Viktorová

Jiří Pešta Jaromír Staněk

Starý pán Eman

Štamgast nedalekého podniku, který si podle nařízení vlády odešel zapálit ven. Našli ho až po několika dnech v rybníku. Nyní je sám v cizím prostředí hřbitova.

Jiří Pešta / Jaromír Staněk

Milan Staněk

Světla / Zvuk / Kulisy

Nedílná součást každého představení, kde se stará o správné osvětlení a nazvučení. Na scéně ho ale neuvidíte. Nad rámec tohoto všeho ješte vyrobil kulisy.

Milan Staněk

Ivana Sulková

Kostýmy

Bez kostýmů by to prostě nešlo. Od návrhu až po realizaci. Tam někde za scénou se vždy postará o to, že každý má na sobě ten správný oděv a líčení odpovídá postavě.

Ivana Sulková

Jaromír Staněk Ladislava Vítková

Režie

A kdo za to všechno může? Z této pozice je ovlivňeno úplně vše, co je na scéně k vidění. Kdyby to nefungovalo tady, tak tato hra ani nevznikne.

Jaromír Staněk / Ladislava Vítková